KONST / Litografier / Färglitografi 13846528
nr 1384 6528
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, "Sandstorm", EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad -83. Motivet: 50x38, yttermått inklusive ram: 69x53 cm
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 15 mars 2021
kl 20:13:05
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin